Відмінна співбесіда: секрети підготовки для успіху від Jooble

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоси(ів)]

 

Співбесіда – це не тільки перший крок до отримання омріяної посади, але й можливість продемонструвати свою експертність та інтерес до компанії.

Щоб справити відмінне враження на рекрутерів та керівників, необхідно проаналізувати діяльність організації та продумати відповіді на можливі запитання. У цій статті ми поговоримо про основні кроки для підготовки до інтерв’ю. До речі, якщо вас зараз цікавить робота в Україні, на сайті Jooble відкриті вакансії від сотень провідних компаній.

Секрети успішної співбесіди: що радять професіонали?

Співбесіда може викликати сильний стрес і занепокоєння, особливо якщо ви проходите її вперше. Разом з експертами компанії Jooble ми виділили декілька кроків, які допоможуть вам ефективно підготуватися до інтерв’ю.

№1. Дізнайтеся про компанію

Знання про компанію та її цілі допоможуть вам легше сформувати очікування щодо питань на співбесіді та показати рекрутерам зацікавленість позицією. Звертайте увагу на наступне:

 • історія та цінності проєкту;
 • продукти та послуги;
 • ключові фігури та команда;
 • останні новини та події.

Глибока обізнаність в усіх аспектах роботи організації також продемонструє вашу відповідальність, цілеспрямованість та готовність докладати зусиль для успішної адаптації в новому середовищі. Часто знання специфіки та напрямів діяльності компанії є ключовим фактором при виборі кандидата.

№2. Проаналізуйте опис вакансії

Перед співбесідою переконайтеся, що ви дійсно знайомі з особливостями роботи та розумієте, які обов'язки та кваліфікації вимагаються для цієї посади. На інтерв’ю також часто просять обґрунтувати що саме спонукало вибрати вакансію в цій компанії. Виходячи з описаних вимог до кандидатів, подумайте про свої особистісні та професійні навички, що можна підкреслити під час розмови. 

До речі, якщо ви шукаєте часткову або постійну зайнятість, на сайті Jooble пропонується робота Чернігів, а свіжі вакансії з’являються кожного дня.

№3. Підготуйте відповіді на поширені питання

Один з найкращих способів підготуватися до співбесіди – попрактикуватися у відповідях на типові питання. Це допоможе вам звучати та почувати себе більш впевнено під час розмови з рекрутером.

На співбесідах часто запитують наступне:

 • Чому ви хочете працювати саме в нашій компанії?
 • Які ваші сильні та слабкі сторони?
 • Які навички вважаєте найважливішими для цієї позиції й чому?
 • Чи були у вас конфліктні ситуації в колективі та як ви їх вирішували?
 • Які ваші кар'єрні цілі на короткий та довгий терміни?
 • Чому ви хочете працювати саме в нашій компанії?

Рекомендуємо коротко записувати основні тезиси відповідей. Так перед співбесідою можна переглянути їх, щоб формулювати свої думки швидше і правильніше.

№4. Підготуйте запитання до роботодавця

Підготовкою до цього етапу співбесіди нехтують багато кандидатів на позицію, вважаючи його неважливим. Проте, зустрічні питання до роботодавця наприкінці співбесіди допоможуть показати ваш ентузіазм та сформувати правильні очікування від посади. 

Ось декілька прикладів вдалих питань до рекрутера:

 • Які конкретні очікування ви маєте від кандидата на цю позицію у перший рік роботи?
 • Які можуть бути можливості для особистого та професійного розвитку в цій позиції?
 • Які перспективи росту в компанії для цієї позиції?
 • Які є найбільші виклики, з якими стикається ця позиція?

Слід зауважити, що кандидати, які не ставлять жодного питання протягом співбесіди, з боку роботодавців виглядають недостатньо зацікавленими та підготовленими. Це значно зменшує їхні шанси отримання посади.

№5. Не займайте пасивну позицію після інтерв’ю

Через декілька годин після співбесіди надішліть рекрутеру лист з подякою за надану можливість та приділений вам час. Це знов підтвердить ваше бажання та готовність обійняти запропоновану посаду. Якщо протягом тижня ви не отримаєте результати співбесіди, зв’яжіться з представниками компанії задля остаточної відповіді. Роботодавцям подобаються кандидати з проактивною позицією. Навіть у випадках, коли такі спеціалісти з певних причин не підходять на позицію, їх можуть додати у лист очікування та запропонувати ще одну вакансію пізніше.

Часті помилки під час співбесіди: на що потрібно звернути увагу шукачам?

Інтерв’ю – це можливість продемонструвати свої найкращі якості та виділитися серед інших кандидатів на посаду. Щоб підвищити свою конкурентоспроможність та знайти роботу, під час підготовки зверніть увагу на такі типові помилки шукачів:

 1. Невідповідний зовнішній вигляд – ваш одяг повинен бути чистим, випрасуваним та охайним, а також відповідати дрес-коду компанії.
 2. Надто довгі відповіді – кожне питання, що вам задають, потрібно супроводжувати чіткою та лаконічною відповіддю. Розповідайте тільки про навички та досвід, що є релевантними для цієї позиції, та уникайте роздумів на інші теми.
 3. Надмірне стресування – постійні нервування та нездатність зібратися з думками демонструють вашу невпевненість у собі, тому заздалегідь продумайте свої відповіді.
 4. Критика попередніх роботодавців/колег – незалежно від причини звільнення з попереднього місця роботи, залишайтеся дипломатичними. Кандидати, що критикують колег, справляють враження нелояльних та ненадійних працівників.

Серйозною помилкою також є запізнення на співбесіду. Заздалегідь плануйте свій маршрут та приїжджайте за 15-20 хвилин до початку інтерв’ю.

Популярне розділу пошук роботи

 • Робота у Німеччині. Як влаштуватися? Міфи та обман! +

  робота у Німеччині   Будучи дуже розвиненою в економічному плані, ця країна протягом Детальніше
 • 5 причин чому людям із вищою освітою складно знайти роботу +

  шукає роботу   На жаль, минули ті часи, коли вища освіта була Детальніше
 • Обман роботодавців чи як не потрапити в пастку контор із «пошуку лохів»? +

  потрапив у пастку та обман роботодавця На сьогоднішній день важливість питання: «А чи не розведуть мене Детальніше
 • 10 ознак, що ви – найкращий кандидат на відкриту вакансію +

  кандидат на вакансію   У статті ємно та доступно описано десять основних ознак Детальніше
 • Поради успішного працевлаштування. Пошук роботи. +

  вдале працевлаштування   Пошук роботи затягнувся, настрій на нулі, і ви вже Детальніше
 • 1

Список розділу