Робота в Японії для іноземців: які варіанти?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 [2 Голоси(ів)]
японка на співбесіді

 

Японський уряд розглядає можливість ослаблення обмежень на працевлаштування, а це означає, що незабаром у Японії може відкритися більше робочих місць для іноземців.

Тим не менш, навіть з урахуванням цього нового заохочення з боку уряду, вийти на ринок праці Японії як іноземця, як і раніше, легше сказати, ніж зробити. Перш ніж влаштуватися на роботу, потрібно багато обміркувати, і цей процес може бути важким. Ось чому важливо бути готовим.

ЗМІСТ:

Тож з чого ж почати?

У статті описано все, що вам потрібно знати про пошук роботи в Японії як іноземця – від найбільш поширених вакансій до вимог, що висуваються до вас для роботи в якості іноземця в Японії. Ви також знайдете кілька цінних порад, які допоможуть вам розпочати роботу якнайшвидше.

Без подальших церемоній, почнемо.


Найпопулярніші вакансії в Японії для іноземців


робота в Японії

Ринок праці в Японії такий самий великий, як і в будь-якій іншій країні, а це означає, що кожен завжди знайде щось для себе. Тим не менш, є певні галузі, в яких іноземці процвітають найбільше, що робить їх популярним вибором серед іноземців, які шукають роботу в Японії.

З урахуванням сказаного, найбільш поширені робочі місця в Японії для іноземців:

Вчитель англійської

Викладання англійської як другої мови (ESL) є одним із найкращих варіантів кар'єри для іноземців, що працюють у Японії. Це не лише приватне репетиторство; Ви також можете викладати у приватних установах або державних школах, залежно від вашої кваліфікації.

Мінімальні вимоги для роботи викладачем англійської мови в Японії зазвичай включають ступінь бакалавра, рівень володіння англійською мовою на рівні носія (або майже на рівні носія). Викладацькі сертифікати та досвід також можуть працювати на вашу користь.

Незважаючи на те, що в наші дні ринок має тенденцію бути більш конкурентоспроможним, його все ж таки варто перевірити, оскільки, згідно з даними Glassdoor, середній національний дохід вчителів англійської мови в Японії становить близько 351 000 ієн на місяць.

Звичайно, точна сума, яку ви можете заробити як учитель англійської мови, залежить від навчального закладу та вашого досвіду.

Проте, якщо ви хочете працювати вчителем англійської мови в Японії, програма JET може стати чудовою відправною точкою.

Обслуговуючий персонал

Робота в індустрії гостинності та туризму є ще одним популярним вибором серед іноземців. Зрештою, володіння іншими мовами вважається перевагою у цих галузях.

Є безліч варіантів на вибір – від готелів та курортів до кафе та ресторанів. Проте сама зарплата залежить від того, яку посаду ви претендуєте.

Наприклад, дані Salary Expert показують, що ви можете заробляти до 13,5 млн ієн на рік, якщо ви працюєте менеджером готелю. Навпаки, ви можете заробляти в середньому лише 3,41 мільйона ієн на рік, працюючи консьєржем готелю в Японії.

Є питання, в якому регіоні ви працюєте. Заклади, розташовані поряд з туристичними пам'ятками або жвавими районами, з більшою ймовірністю найматимуть іноземців, щоб обслуговувати різноманітне коло клієнтів.

Тим не менш, ви повинні знати, що для роботи в цих галузях вам знадобиться тверде знання японської мови - принаймні на рівні від N3 до N2. Вам також потрібно надати докази своїх навичок, зазвичай у вигляді сертифікатів та результатів іспитів.

ІТ спеціаліст

Технологічна індустрія Японії — ще одна область, яку багато іноземців схильні віддавати перевагу у пошуках роботи, тим більше, що країна відома тим, що виробляє одні з найпередовіших технологій у світі.

Як і у сфері послуг, ринок праці Японії для ІТ-фахівців величезний, тому ви завжди можете знайти вакансії по своїй конкретній спеціальності.

Робота ІТ-фахівцем у Японії, чи то розробник програмного забезпечення, чи керівник ІТ-проекту, також може бути прибутковим варіантом.

Зверніть увагу, що ви можете зіткнутися з деякими труднощами, якщо хочете увійти до ІТ-індустрії країни, тому вам потрібно провести дослідження та бути обережним при виборі хорошої компанії.

Деякі місцеві японські компанії іноді не наважуються наймати іноземних співробітників або вимагають високого рівня володіння японською мовою.

Проте, незважаючи на ці проблеми, робота у сфері ІТ у Японії може бути відмінним вибором, особливо якщо вам вдасться знайти ідеальну компанію для роботи.

Перекладач

Іноземці, особливо обдаровані мовами, можуть працювати письмовими або усними перекладачами в Японії. Це також універсальний вибір кар'єри, оскільки майже будь-яка галузь може отримати вигоду з послуг письмового та усного перекладу.

Крім того, їм потрібен не лише переклад з японської на англійську та навпаки. Завдяки глобалізації зростає попит на кваліфікованих перекладачів та інших мов.

Хоча вам знадобиться високий рівень володіння японською мовою та спеціальні сертифікати, в деяких випадках цей вибір кар'єри може бути гарною ідеєю для іноземців, які хочуть використовувати свої мовні навички. Середня зарплата становить близько 5,93 млн ієн на рік, і вона може бути вищою, ніж більше ви досвідченіші.

Інженер

Крім технологій, Японія також відома розвиненою машинобудівною галуззю, і робота у цій галузі оплачується неймовірно добре. Середня зарплата інженера в Японії зазвичай становить близько 7,07 млн ієн на рік, і вона може бути ще вищою, якщо ви маєте величезний досвід у цій галузі.

Більшість інженерних посад у Японії для іноземців припадає на автомобільну промисловість, де їм часто доручають розробляти та покращувати деталі. Це може стати чудовою можливістю, оскільки автомобільна промисловість Японії вважається однією з найкращих у світі.


Найвища оплачувана робота в Японії для іноземців


В той час як більшість популярних вакансій в Японії для іноземців оплачуються досить добре, особливо якщо у вас великий досвід, робота в спеціалізованих областях зазвичай дає шанс на більш високі зарплати.

робота в Японії

Крім того, що вже було згадано, деякі з інших спеціалізованих галузей, які мають найоплачуваніші робочі місця в Японії, включають:

 • Набір персоналу
 • Продаж та маркетинг
 • Фінанси
 • Банківська справа
 • Охорона здоров'я
 • Закон
 • Авіація

Наприклад, за працевлаштування в Японії в середньому платять близько 4,05 млн. єн на рік, що іноді може перевищувати 10 млн. єн, якщо ви досить досвідчені.

Тим часом, ви можете заробляти близько 10,6 млн ієн на рік на продажах та маркетингу як менеджер і приблизно 25,2 млн ієн на рік, якщо ви керівник.

В інших галузях найвищі середні зарплати такі:

 Галузь чи область  Середня заробітна плата на рік
 Фінанси  от 9 млн иен до 12,8 млн иен
 Банківська справа  от 11 до 13,8 млн иен
 Право  от 8,73 млн до 18,4 млн иен
 Авіація  от 7,81 млн до 12,9 млн иен
 Охорона здоров'я  от 18,2 млн до 27,6 млн иен

Згідно з останніми даними Salary Explorer ці цифри можуть змінюватись в залежності від таких факторів, як досвід, спеціалізація та посада.

При цьому, якщо ви спеціалізуєтеся в будь-якій із цих областей, у вас більше шансів заробити більше. Вища заробітна плата може бути вигіднішою, особливо якщо врахувати високу вартість життя в Японії.


Повна та неповна зайнятість у Японії для іноземців


Іноземці також повинні знати, що не всі можуть працювати повний робочий день у Японії. У більшості випадків вам потрібні спеціальні дозволи від уряду, щоб легально працювати як іноземний громадянин у Японії.

Насправді навіть якщо у вас вже є статус проживання, це все одно може застосовуватися, оскільки це залежатиме від обмежень вашого проживання та конкретної категорії. Наприклад, вам буде дозволено працювати в будь-якій галузі або змінювати професію, коли захочете, тільки в тому випадку, якщо ви відповідаєте одній з наступних умов:

 • Чоловік або дитина громадянина Японії
 • Довгостроковий резидент
 • Постійний житель
 • Чоловік або дитина постійного жителя

В іншому випадку ви будете обмежені конкретною професією або галуззю, до якої прив'язаний ваш статус проживання, наприклад, «юридичні чи бухгалтерські послуги», «журналіст», «професор» та інші. Якщо ви хочете змінити роботу чи галузь, вам необхідно подати заяву на отримання іншого дозволу або змінити ваш конкретний статус проживання.

Ви також повинні знати, що якщо ви студент, вам не дозволяється працювати в будь-якій галузі або брати участь у будь-якій діяльності, яка приносить дохід.

Якщо ви хочете це зробити, вам потрібно буде подати заяву та отримати дозвіл від імміграційного бюро Японії, а також вказати, який тип роботи ви виконуватимете. Єдиний виняток, якщо ви тільки працюєте неповний робочий день, але й цей варіант має свої обмеження.

У цьому випадку студенти можуть залучатися до роботи за сумісництвом лише за умови дотримання таких умов:

 • Це не вплине негативно на навчання.
 • Вони можуть працювати максимум 28 годин на тиждень.
 • Їм дозволено працювати максимум 8 годин на день, коли немає занять.
 • Робота в індустрії розваг для дорослих заборонена, навіть робота з прибирання та миття посуду.

Найчастіше доступні робочі місця з частковою зайнятістю в Японії для студентів, як правило, є посадами початкового рівня, і вони не так добре оплачуються порівняно з повною зайнятістю.


Чи легко іноземцю влаштуватися працювати у Японії?


Отже, з огляду на згадане, чи легко іноземцю влаштуватися на роботу в Японії? Відповідь це питання полягає в тому, від чого це залежить. Це залежить від багатьох факторів, які можуть вплинути на те, наскільки легко чи складно знайти роботу іноземцю в Японії.

Деякі приклади з них включають вашу вищу освіту, знання мови, досвід роботи, рівень компетентності у вашій конкретній галузі та попит на ваші конкретні навички у вибраній вами галузі.

Хороша новина полягає в тому, що Японія може найняти більше іноземців, оскільки, за оцінками, до 2040 року їм знадобиться близько 6,74 мільйонів іноземних співробітників.

Це ініціатива уряду Японії, покликана зменшити нестачу робочої сили, з якою стикається їх країна. Звичайно, як уже згадувалося, не всі вітчизняні фірми готові наймати іноземних співробітників, оскільки зазвичай це спричиняє додаткові витрати для їхніх компаній.

Тим не менш, справи у іноземних претендентів, схоже, покращуються, тим більше, що все більше японських роботодавців з ентузіазмом ставляться до цієї ідеї, особливо в технологічній галузі.

Крім того, японський уряд стає більш активним у наданні допомоги кваліфікованим іноземцям, щоб вони могли знайти роботу в Японії, створюючи такі програми як Specified Skilled Worker (SSW), які пропонують більше можливостей для працевлаштування кваліфікованим працівникам.

Декілька державних установ також працюють разом, щоб надати іноземцям підтримку, необхідну їм для більш позитивного досвіду роботи в Японії.


Пошук роботи в Японії для іноземців - звичайні вимоги


Як і в будь-якій країні, існують певні вимоги, яким необхідно відповідати, якщо ви хочете працювати в Японії як іноземець.

робота в Японії

Хоча в деяких областях, таких як інженерна справа, можуть бути більш конкретні вимоги, які вам необхідно виконати, перш ніж ви зможете знайти роботу, в більшості випадків вам потрібне лише таке:

 • Діюча робоча віза
 • Знання японської мови
 • Вища освіта чи достатній досвід роботи
 • Резюме чи резюме
 • Пройти інтерв'ю

Наявність діючої робочої візи вважається найважливішою, оскільки саме вона визначає ваше право на роботу в Японії як іноземний громадянин. Однак це може бути непросто, оскільки в Японії існують різні категорії робочих віз залежно від того, в якій галузі ви працюєте.

Існує сім категорій довгострокових чи робочих віз: офіційні, дипломатичні, стартові, спеціальні, загальні, робочі та висококваліфіковані професійні. Вони також поділяються на підкатегорії, і умови кожної їх також різняться.

Призначений період перебування зазвичай є основною відмінністю цих віз, які зазвичай варіюються від кількох місяців до 5 років. Єдиним винятком є дипломатичні візи, термін дії яких визначається тривалістю їхньої місії в країні.

Щодо володіння мовою, то з роками обмеження значно послабшали. В даний час у вас більше шансів знайти більше вакансій, якщо ви володієте японською мовою як мінімум на рівні N2.

Що стосується рівня освіти та досвіду роботи, це зрештою залежатиме від вашої конкретної галузі та посади, на яку ви претендуєте.


Робота в Японії як іноземець – 4 корисні поради для початку


Тепер, коли ви знайомі з різними вакансіями в Японії для іноземців, давайте обговоримо, з чого вам почати.

Ось чотири корисні поради, які ви повинні взяти до уваги:

1. Проведіть дослідження

Перш за все, краще дізнатися, як це працювати в Японії як іноземець. Крім вимог та обмежень на роботу для іноземних співробітників, ви також повинні знати, що культура робочого місця в Японії, як правило, значно відрізняється від інших країн.

Проведення вашого дослідження не тільки дозволить вам дізнатися, які конкретні вимоги вам потрібні, щоб отримати роботу в Японії як іноземець. Це також допоможе вам дізнатися, чого очікувати після того, як ви знайдете та отримаєте роботу, що може допомогти вам отримати більш позитивний досвід роботи загалом.

2. Шукайте вакансії в Інтернеті

Якщо ви не знаєте, з чого почати пошук роботи, один із найпростіших і найзручніших способів зробити це — використовувати численні ресурси, які ви можете знайти в Інтернеті. На щастя, є багато зручних для іноземців сайтів зі списками вакансій, які ви можете використовувати для пошуку можливостей працевлаштування, таких як Daijob, Gaijinpot та LinkedIn.

Крім того, якщо ви шукаєте роботу в певній області, наприклад, в ІТ-індустрії, ви також можете перевірити дошки оголошень, такі як Japan Dev, щоб знайти потенційну роботу в Японії.

3. Підготуйте своє резюме

Як тільки ви знайдете потенційні можливості працевлаштування, наступним кроком буде підготовка резюме. Наявність добре написаного резюме має вирішальне значення для будь-якої роботи, оскільки саме так роботодавці можуть визначити вашу придатність для цієї ролі.

У Японії прийнято прикріплювати до резюме фото у паспортному стилі. Вам потрібно буде одягнути щось формальне, наприклад, костюм, і переконатися, що він виглядає професійно, а не є селфі чи відвертою фотографією.

Що стосується змісту, найкраще вказати, чому ви зацікавлені в цій конкретній посаді, і наголосити, чому найм вас може принести користь компанії. Ви повинні вказати, як ви сприятимете його успіху.

4. Підготуйтеся до співбесіди

Ваші потенційні роботодавці, швидше за все, проведуть вашу співбесіду онлайн, якщо ви все ще за кордоном. Якщо це так, переконайтеся, що у вас все підготовлено заздалегідь. Це означає забезпечення стабільного інтернет-з'єднання, чіткої веб-камери та функціональної гарнітури з мікрофоном.

Також буде краще, якщо ви дізнаєтеся більше про компанію до співбесіди, щоб показати їм, наскільки ви віддані отриманню цієї посади.

ПІДСУМКИ

Робота та життя в Японії можуть бути корисним досвідом. Проте, не завжди легко знайти найкращу роботу в Японії для іноземців, головним чином тому, що їхні вимоги та культура значно відрізняються від інших країн.

Однак у міру того, як країна стає більш відкритою для найму іноземних робітників, незабаром з'явиться більше можливостей для працевлаштування у Японії.

Рекомендуємо

Популярне розділу пошук роботи

 • Робота у Німеччині. Як влаштуватися? Міфи та обман! +

  робота у Німеччині   Будучи дуже розвиненою в економічному плані, ця країна протягом Детальніше
 • 5 причин чому людям із вищою освітою складно знайти роботу +

  шукає роботу   На жаль, минули ті часи, коли вища освіта була Детальніше
 • Обман роботодавців чи як не потрапити в пастку контор із «пошуку лохів»? +

  потрапив у пастку та обман роботодавця На сьогоднішній день важливість питання: «А чи не розведуть мене Детальніше
 • 10 ознак, що ви – найкращий кандидат на відкриту вакансію +

  кандидат на вакансію   У статті ємно та доступно описано десять основних ознак Детальніше
 • Поради успішного працевлаштування. Пошук роботи. +

  вдале працевлаштування   Пошук роботи затягнувся, настрій на нулі, і ви вже Детальніше
 • 1

Список розділу