ТОП-10 прибуткових професій у Польщі для біженців з України

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [2 Голоси(ів)]
підписують документи

 

Щороку багато українців їдуть на заробітки за кордон.

Найчастіше наші громадяни обирають Польщу, яка пропонує безліч безкоштовних вакансій у різних сферах та хороші умови праці.


Провівши дослідження, ми можемо назвати сфери, де відчувається нестача працівників на ринку праці в Польщі.


1. Кваліфіковані робітники

Поляки шукають роботу в Нідерландах, Данії, Німеччині чи Англії. Мало хто з мешканців Польщі погоджується займатися фізичною працею у своїй країні. Саме тому багато робочих місць для вантажників, різноробочих, прибиральниць, нянь, кравців тощо. Вони наймають багато іноземних робітників для сільськогосподарських та сезонних робіт.

2. Працівники комерційного сектора

На ринку праці Польщі відчувається нестача працівників комерційного сектору. Тому завжди є вакансії для продавців, консультантів, торгових представників, касирів та не тільки. Супермаркети та польські магазини запрошують співробітників з України зі знанням польської мови та пропонують хороші умови роботи, проводять навчання та стажування для персоналу.

3. Драйвери

Місць для водіїв багато, робота добре прибуткова, але кандидат повинен мати ліцензію на перевезення/допуск на зайняття професією перевізника (категорія С+Є та код 95 для водіїв-міжнародників, сертифікат УДТ для водіїв навантажувачів). В основному для водіїв автобусів та великих вантажівок або операторів навантажувачів на складах.

4. Техніки, складські робітники

Бракує робітників і на польських фабриках і заводах. Вони запрошують на роботу різних людей, менеджерів, керівників гільдій, співробітників складів та виробничих ліній.

5. Інженери

Інженер з професійним досвідом легко знайде роботу в Польщі в різних сферах (електромонтажні роботи, будівництво, монтаж залізничних колій, меблеві фабрики, слюсарі, зварювальники). Завжди є робота для біологів, фармацевтів, інженерів-хіміків та харчових інженерів.

6. IT-фахівці

Кваліфіковані ІТ-фахівці користуються попитом у всьому світі. Польща не є винятком. Ця спеціальність дуже прибуткова і є однією з найпопулярніших професій. Робота в польській компанії може бути віддалена, існує безліч інформаційних проектів, які потребують програмістів, тестувальників, менеджерів проектів, маркетологів.

7. Бухгалтери, економісти

Вакансій з цих спеціальностей багато, але щоб влаштуватися на роботу, потрібно знати польську мову та мати професійний досвід.

8. HR

У польських компаніях завжди знайдеться робота для хорошого рекрутера, спеціаліста чи менеджера з підбору персоналу.

9. Харчова промисловість

Зараз багато пропозицій для кухарів, кондитерів, помічників на кухні, працівників шашличних та інших, запрошуємо на роботу співробітників з досвідом та без.

10. Сфера послуг

Вакансій багато, але у цій сфері високо цінуються українські працівники. Людина з професійним досвідом легко знайде роботу в перукарні, манікюрному салоні, зможе влаштуватися масажистом чи фізіотерапевтом, офіціантом чи установником кондиціонерів.

Сьогодні знайти роботу в Польщі нескладно, все залежить від навичок, професійного досвіду та знання мови, відповідно залежатиме і заробітна плата. Для офіційного працевлаштування потрібна діюча віза або біометричний паспорт (для жінок, які вже перебувають у Польщі, можна використовувати внутрішній паспорт + номер PESEL). Під час війни багато українців приїхали до Польщі на заробітки та частина з них повернулася до України, але, незважаючи на це, щодня з'являються нові пропозиції щодо роботи, польські роботодавці запрошують працівників з України на роботу через сайт пошуку роботи, надаючи хороші умови праці, соц. гарантії та впевненість у завтрашньому дні.

Читайте також: Як влаштовано систему освіти у Польщі?

Рекомендуємо

Популярне розділу пошук роботи

 • Робота у Німеччині. Як влаштуватися? Міфи та обман! +

  робота у Німеччині   Будучи дуже розвиненою в економічному плані, ця країна протягом Детальніше
 • 5 причин чому людям із вищою освітою складно знайти роботу +

  шукає роботу   На жаль, минули ті часи, коли вища освіта була Детальніше
 • Обман роботодавців чи як не потрапити в пастку контор із «пошуку лохів»? +

  потрапив у пастку та обман роботодавця На сьогоднішній день важливість питання: «А чи не розведуть мене Детальніше
 • 10 ознак, що ви – найкращий кандидат на відкриту вакансію +

  кандидат на вакансію   У статті ємно та доступно описано десять основних ознак Детальніше
 • Поради успішного працевлаштування. Пошук роботи. +

  вдале працевлаштування   Пошук роботи затягнувся, настрій на нулі, і ви вже Детальніше
 • 1

Список розділу