Як заробити кіберспортом?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 [0 Голоси(ів)]
олімпіада кіберспорту

 

Написання цієї статті було просто необхідною справою у світлі останніх подій, а саме у зв'язку з перемогою російської команди в турнірі з Dota2 із призовим фондом, вдумайтеся лише у 18 млн. доларів.

Після цього навіть найскептичніші люди і противники відеоігор змінили свою думку про кіберспорт. Нижче будуть перераховані різні варіанти, завдяки яким можна успішно заробляти, граючи в ігри або висвітлюючи ігрові події.

ЗМІСТ:

1. Заробіток кіберспортом – міф чи реальність

2. Кому доступний заробіток кіберспортом

3. Як заробляти кіберспортом:

4. Чи потрібно намагатися заробляти кіберспортом

5. Висновок


Заробіток кіберспортом – міф чи реальність


Насамперед необхідно відповісти на питання, яке цілком закономірно цікавить багатьох людей, а саме: «Як у кіберспорті формуються такі величезні гроші?». Відповідь до банальності проста – за аналогією з реальним спортом: призовий фонд формують спонсори та реклама. Крім цього, тут є ще одна зацікавлена особа – розробник. Його завдання – залучити до свого проекту якнайбільше користувачів. З наведеного нижче тексту вам будуть зрозумілі принципи заробітку кіберспортом, розміри гонорарів професійних геймерів, коментаторів, а також людей, які висвітлюють ту чи іншу кіберспортивну подію.

Заробіток кіберспортом


Кому доступний заробіток кіберспортом


Вся «армія» людей, які заробляють гроші в кіберспорті, поділяється на категорії, які представлені:

 • професійними геймерами Кількість подібних гравців рідко перевищує 1-5% загальної маси. Їхня відмінність при порівнянні з усіма іншими полягає в тому, що вони показують рівень гри в рази вище, ніж у всіх інших. Все це дозволяє їм займати лідируючі позиції в ТОП найкращих геймерів планети.
 • коментаторами. Їхнє завдання – висвітлення будь-якої кіберспортивної події. У країнах СНД цю роль виконують дві студії: Ruhub, Starladder. Дохід цих студій обчислюється мільйонами доларів, що формується за рахунок спонсорських контрактів та особистої участі при висвітленні найбільших
 • кіберспортивних турнірів;
 • інтернет-порталами, що висвітлюють внутрішньоігрові заходи. Такі сайти просто «напхані» оновленням геймплею, розкладами змагань та найактуальнішою інформацією зі світу ігор. Дохід формується за рахунок реклами та підтримки компаній-розробників;
 • букмекерськими конторами. Тут усе зрозуміло. Сьогодні люди ставлять не тільки на футбол та інші звичні для всіх видів спорту, а й кіберспорт;
 • інша категорія людей, певною мірою причетна до світу кіберспорту.

Виходить, що зараз щороку збільшується кількість людей, які активно заробляють на кіберспорті. Тепер необхідно розповісти про те, як саме можна отримувати гроші у такий спосіб.

Як заробляти кіберспортом


Як уже говорилося трохи вище, заробляти гроші можна різними варіантами. Одні з них є вкрай результативними, інші не дуже. Разом з тим, за грамотного підходу та належної завзятості успіху досягти в цьому напрямку може кожен. Особливо це стосується геймерів, які бажають стати професійними кіберспортсменами. Саме з них і почнемо наступний розділ.

Гра на професійному рівні

Статус професійного геймера носить лише близько 4-5% від усіх гравців. Ці особи – справжні зірки, які активно подорожують світом, беруть участь у змаганнях із величезною глядацькою аудиторією та заробляють мільйони доларів. Їхній зарплаті може позаздрити більшість офісних працівників, які працюють добу безперервно в задушливих приміщеннях.

Пояснення подібним заробітком просте – без величезних призових фондів та професійних гравців розробнику не залучити до свого проекту багато користувачів, а отже, не вийде і заробити. Адже від розміру аудиторії залежить кінцевий прибуток. Сьогодні чимало професійних геймерів чудово живуть за рахунок колосальних призових, зарплати та всіляких спонсорських винагород. Щоправда, слід розуміти, що початковий етап становлення кіберспортсмена не дозволить отримувати дохід у такий спосіб. Пов'язано це з тим, що грати доведеться близько 7-11 години щодня. Інша проблема пов'язана з періодичними змінами команд та організацій. Попри те, що великі турніри можуть похвалитися величезними призовими фондами, у аматорського кіберспорту поки що недорозвинена стадія.

Стати учасником професійної команди можна лише за умови великих тимчасових витрат за гру на високих рейтингах чи за самостійному відборі наявної команди у вигляді кваліфікації. До речі, кваліфікації бувають різні. Так, відкрита дозволяє брати участь у будь-якому турнірі. Число команд тут дуже велике, оскільки лише один регіон може виставити до 100 команд.

Завдання вашої команди - проходження сітки до перемоги і при попаданні в плей-офф зіграти ці ж матчі до 1 перемоги або до 3. Якщо вам вдалося виграти у відкритій кваліфікації, то ви автоматично отримуєте путівку до закритої. Тут грають команди, які прагнуть участі у серйозних змаганнях. До такої кваліфікації можна потрапити на запрошення організаторів турніру.

А от якщо буде пройдено закриту кваліфікацію, можна сподіватися на можливість участі у великому турнірі. Взагалі, аматорський турнір – подія часта, де зустрічаються і досить серйозні команди, які беруть участь задля того, щоб отримати безцінний досвід, та й заробити, звичайно.

Змагання із призовим фондом у 2-10 тис. рублів відбуваються регулярно. Головне – своєчасна реєстрація та запис. Брати участь у них варто кожному гравцю, оскільки нехай грошей і не заробите, зате отримаєте корисний досвід.

Заробляти професійним кіберспортом цілком можливо. У багатьох професійних гравців заробітна плата досягає 5-8 тис. доларів, плюс до цього додаткові заробітки у вигляді призових. Але стати учасником професійного кіберспорту справа вкрай важка, тому досягають серйозних вершин лише одиниці.

кіберспорт

Коментування

Сьогодні, напевно, немає такого геймера, який не знав би компанію Valve. Зовсім недавно її голова дозволив коментувати їхні ігри всім бажаючим. Інакше кажучи, вони у кілька разів підвищили показник конкуренції. Виходить, що будь-яка людина, яка не є співробітником відомої компанії, може коментувати світовий турнір.

Домогтися цього можна, якщо ви:

 • розумієтеся на ігровому процесі обраного проекту;
 • маєте грамотну і виразну мову;
 • маєте у своєму розпорядженні дорогий ПК.

Для коментування такого мінімального набору має вистачити. Заробіток формується завдяки партнерським програмам та донатам від глядацької аудиторії. До речі, трансляція не повинна містити рекламні банери, у перспективі аналогічні обмеження торкнутися реклами при стримі. Однак, якщо ви бажаєте зробити коментування основним джерелом заробітку, то насамперед доведеться навчитися даному ремеслу. Не слід одразу починати з великих турнірів. Зі 100% гарантією глядачі на ваших стримах будуть відсутні. Спочатку цілком вистачить і висвітлення будь-якого аматорського турніру. Сьогодні стати коментатором набагато простіше, оскільки студії мають здоровий інтерес до гідних талантів.

Ставки

Ну яка спортивна подія проходить без ставок? Таких немає. Як у будь-якій іншій спортивній дисципліні до букмекерів швидко прийшло розуміння того, що кіберспорт – чудова можливість для заробітку. За аналогією з іншими видами спорту тут лінійка ставок дуже різноманітна. Вибрати є з чого.

При високих знаннях кіберспортивних дисциплін та великому досвіді заробітку на ставках, варто спробувати свої сили і в цьому напрямі. При цьому ніколи не можна забувати про те, що кіберспортивні ставки – ризикована і мало передбачувана справа. Маса платформ приймають не лише реальні гроші, а й внутрішньоігрову атрибутику. Такий варіант зручний тому, хто має об'ємний і непотрібний інструмент.

Прогнози

Тут усе дещо складніше. Принцип заробітку пов'язаний не з самостійними ставками, а тільки з демонстрацією порад тим людям, хто хоче зробити ставку на результат тієї чи іншої кіберспортивної події. Для роботи краще скористатися якоюсь соціальною мережею, що активно використовується молодим поколінням. Ваше завдання – публікація вірних прогнозів та організація періодичних розіграшів.

Монетизувати свій прогноз можна 2 способами:

 • рекламою у групах;
 • платною групою із приватним прогнозом.

Для першого варіанта (найпростішого) знадобиться лише велика аудиторія, оскільки монетизація заснована на рекламі. Другий варіант необхідно віддати перевагу тому, хто по-справжньому точно робить прогнози і розуміється на цьому. Дохід утворюється за рахунок плати при вході до групи. Розмір плати може бути різний і варіюватися в межах 100-500 руб. за місячний доступ.

Виходить, що навіть 150-200 передплатників дозволять заробляти хороші гроші за щоденної публікації вірних прогнозів. Але є такий спосіб один серйозний мінус, а саме відповідальність за фінанси передплатників групи. Ці люди віддали гроші за можливість стати учасником приватної групи та виграти. Тому періодичні програші призведуть до втрати аудиторії.

Аналітика

Цей варіант недарма поставлений передостаннім. Пов'язано це з тим, що його реалізація ще нереальніша, ніж навіть професійний кіберспорт. Напевно, при перегляді великого кіберспортивного турніру ви звертали увагу на коментаторів, які висвітлюють саму подію, і людей, які займаються аналізом.

Їхнє завдання – припущення настання тієї чи іншої внутрішньоігрової події: у якої команди більше шансів на перемогу, ніж це пояснюється і т.д. Стати аналітиком надзвичайно важко. Ця категорія людей зазвичай представлена колишніми або чинними професійними гравцями, що мають за плечима великий досвід.

Висвітлення кіберспортивної події

Завершальний варіант заробітку грошей кіберспортом, що надає можливість кожному реалізації свого письменницького таланту. Потрібно лише грамотно та цікаво висвітлювати ігрові події. Найцікавіше, що вийти з доходу, в 800-1000 крб. з рекламного посту зовсім не складно. Якщо ви відчуваєте в собі таланти журналіста і прагнете висвітлення кіберспортивних подій, то вперед. Визначтеся з популярною грою, тонкощі якої вам чудово відомі, обзавіться групою в якійсь популярній соцмережі, працюйте над залученням аудиторії та монетизуйте.


Чи потрібно намагатися заробляти кіберспортом


Можна сміливо сказати, що заробіток перших невеликих грошей кіберспортом справа не складна. Потрібно лише присвячувати грі щонайменше 7-10 годин щодня. Якщо таких обсягів вільного часу немає, можна подумати у тому, щоб робити ставки на результат кіберспортивного події, займатися написанням аналітичних статей, перетворитися на редактора, прогнозиста чи коментатора.

Нині для цього є всі можливості. Тому якщо ігри для вас не порожній звук, і ви чудово знаєтеся на найпопулярніших з них, не втрачайте можливості для заробітку. Сьогодні кіберспорт тільки починає активно розвиватися і перспективи у нього найрайдужніші. Тому ніколи не пізно змінити щось у своєму житті та спробувати новий напрямок.

заробляти кіберспортом


Висновок


Який висновок напрошується з усього викладеного вище? Заробіток кіберспортом цілком реальний. Якщо обійтися без максималістських поглядів щодо можливостей перетворення на професійного кіберспортсмена та заробітку 18 млн. доларів за перемогу в турнірі, то можна побачити масу прекрасного довкола. Однозначно, не варто розмінювати життя на гру, а тим більше підміняти реальний світ віртуальним. Головне, знайти такий варіант для заробітку, який був би вам до душі. Тоді успіх не змусить на себе довго чекати.

Рекомендуємо

Популярне розділу інтернет

 • Робота в ІТ-сфері, плюси та мінуси професій +

  айтішник   При виборі професії молоді таланти орієнтуються на такі критерії Детальніше
 • Популярні біржі копірайтингу - Топ 4 +

  Мама з донькою за ноутбуками   Нижче ми наведемо Топ 4 сайту бірж контенту для Детальніше
 • Як заробити кіберспортом? +

  олімпіада кіберспорту   Написання цієї статті було просто необхідною справою у світлі Детальніше
 • Як почати заробляти на Youtube? +

  логотип ютуб ​ Відеохостинг YouTube заснований у лютому 2005 року та належить компанії Детальніше
 • Топ-10 шахрайств на які не можна вестись в інтернеті +

  Дівчина з носом буратіно   Людина завжди хотіла більше, будь то час для відпочинку, Детальніше
 • 1