Весільна відеозйомка як інструмент отримання доходу

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]
Весільна відеозйомка

 

Весільна відеозйомка є чудовим інструментом підвищення доходу.

Завдяки доступності відеокамер, сучасна людина може легко освоїти прибуткове хобі. При цьому фінансова надбавка становитиме понад сто відсотків середньостатистичного доходу.

Основним критерієм буде не так наявність обладнання, як працьовитість і вміння бачити, відчувати красу.

ЗМІСТ:


Устаткування


Якщо ви творча особистість, яка має художнє сприйняття, посидючість і бажання розвиватися, то для освоєння нової професії знадобиться:

 • відеокамера або фотокамера із можливістю запису відео;
 • джерело додаткового світла;
 • штатив, монопод або плечовий упор;
 • комп'ютер із програмою-редактором відео;
 • інтернет.

Обладнання для відеозйомки

Відеокамера

Підійде та, що у вас є. Якщо ні, варто звернути увагу на фотокамери, які мають функцію запису відео. У ціновому сегменті все просто – що дорожче, то краще. Вартість залежить від функціоналу.
Необхідно придбати додаткові акумулятори, карти пам'яті, жорсткий диск та картридер.

Джерело додаткового світла

Найкращим вибором стане діодне накамерне світло, що має кріплення «гарячий черевик». Переваги – легкість та мала енерговитратність. Слід звернути увагу на можливість регулювання інтенсивності світлового потоку та його колірної температури.

Пристрій стабілізації

Класичний штатив незручний при весільній відеозйомці. Більше підходить монопод чи плечовий упор. Ідеальною буде система, що спирається на плече та пояс одночасно. Слід зазначити, що у всіх відділах РАГС заборонено використовувати штатив і монопод. Риг та упор - дозволені повсюдно.

Комп'ютер та програма-редактор відео

У виборі комп'ютера чи ноутбука все просто. Ігровий - з потужним процесором та відеокартою. З оперативною пам'яттю щонайменше 4 ГБ. Вибір програм-редакторів відео величезний. Windows Movie Maker, Corel Video Studio Pro, Pinnacle Studio, Avid Media Composer, SONY Vegas Pro, Edius Pro, Adobe Premiere Pro та інші. Бажано освоїти професійний редактор відео, який має всі функції обробки та стиснення. У простих програмах немає можливості контролю всіх параметрів, тому середній чи професійний сегмент кращий тим, кого цікавить весільна відеозйомка.

Інтернет

Необхідно не тільки для скачування музики, картинок, футажів, але і для завантаження готових відеофайлів, в хмарне сховище. Надсилаючи посилання з таких ресурсів, заощаджуємо час та гроші. Замовник завантажує файл самостійно, сплативши роботу через мережу.


Портфоліо


Для початку потрібно сформувати портфоліо. Це кілька відеороликів, що відображають вміння та бачення кадру. Весільне портфоліо практично створюватиме з безкоштовних проектів. Коли немає фінансових зобов'язань – легше розкрити свій потенціал та творчі амбіції. Портфоліо складається з кількох розділів. Наприклад: приготування нареченої, викуп, реєстрація до РАГСу, прогулянка, весільний банкет.

Весільне портфоліо

Достатньо кількох розділів, навіть у вкороченому вигляді, але відбивають можливості, погляд та вміння красиво подати матеріал. Це ролики для показу потенційним замовникам, тому потрібні гарні та телегенічні моделі у кадрі. Обов'язковим розділом буде прогулянка, оскільки він відображає художнє бачення відеооператора. Також бажаний файл із живим звуком – він покаже можливості якісного запису та обробки звуку.


Переговори із замовником


Зустріч та знайомство із замовником відбувається за певним планом. Як правило, майбутні молодята слабо уявляють, що їм потрібно. Загальні фрази, клопіт, хвилювання. Потрібно без зайвих емоцій показати відеоролики портфоліо, створивши сприятливу атмосферу для подальших переговорів. При перегляді клієнти відразу дають зрозуміти свою зацікавленість або навпаки. Привітність, доброзичливість та відкритість відеооператора – пропорційні професіоналізму та компетентності. Принаймні – на цьому етапі.

Далі розповідаємо: який продукт отримає замовник, у якому вигляді, за який час. Термін виготовлення весільного фільму – від 30 до 90 днів. Сам монтаж фільму триває від трьох до десяти днів. Великий термін вказується на випадок авральних замовлень у літньо-осінній період.

Потрібно записати всі тонкощі весільного дня. Час зустрічі, реєстрації, початку бенкету. Адреси РАГСу та банкетної зали. Номери телефонів нареченого, нареченої, свідків та батьків. Слід знати, що на весіллі наречений та наречена зазвичай поза зоною доступу. Якщо відеооператор переміщається на своєму автомобілі, потрібен зв'язок із координатором або ведучим.
Переговори закінчуються підписанням договору, із зазначенням усіх деталей, ціни та кількості годин зйомки.

Ціна на весільну відеозйомку формується двома способами:

 • вартість цілого дня чи фіксованої кількості годин зйомки;
 • вартість однієї години роботи відеооператора, включаючи монтаж весільного фільму.

Встреча с адекватными заказчиками свадебной видеосъёмки, происходит за два и более месяца до торжества. За сутки до встречи видеооператор звонит заказчику, информируя о своей готовности и сверяя данные.


Підготовка до весільної відеозйомки


До зйомки потрібно готуватися заздалегідь. Перевірити стан акумуляторів та зарядити їх, відформатувати карти пам'яті. Якщо зйомку планується робити на фотокамеру DSLR – перевірити наявність об'єктивів. Необхідний ширококутний зум-об'єктив з фокусною відстанню, що дозволяє наблизити деталі, маючи можливість знімати і загальний план у приміщенні середнього розміру. Для художніх завдань підійде світлий об'єктив із фокусною відстанню 50 мм.

Для власників відеокамери питання вибору об'єктива не є актуальним. У великих містах завжди можна взяти необхідне обладнання в оренду.

Крім великої твердої кофри для транспортування обладнання, корисно мати невелику поясну кофру для додаткового спорядження. Шматок м'якої тканини для протирання лінз та поліетиленовий пакет на випадок дощу значно спростять роботу.


Налаштування відеокамери


Будь-яку відеокамеру, професійний або аматорський сегмент, слід перевести в ручний варіант управління. Заздалегідь ознайомитись з меню та за наявності кнопок асистентів – вивести на них необхідні функції швидкого доступу.

Три кити експозиції – витримка, діафрагма та ISO (у відеокамерах посилення):

 • Витримка встановлюється на 1/50 секунд;
 • Діафрагма значення 5,6;
 • Посилення на 0 або більше 9 децибел.

Під час зйомки на фотокамеру за посилення відповідає параметр ISO. Його значення має змінюватись від 100 до 1000, менше краще. Це посилення сигналу при недостатній освітленості, що дає великих значеннях артефакти, як шумів у зображенні.

У більшості випадків налаштування баланс білого можна залишити автоматичним, так само як і рівень запису звуку.

Неодмінна умова якості запису відео – ручне керування фокусом. Потрібна навичка. Зручно робити фокусування обертанням кільця на об'єктиві камери.

Затемнення зображення - закриття діафрагми у бік збільшення числового значення. При нестачі світла діафрагму слід відкрити, параметр ISO або посилення встановити у прийнятному діапазоні, увімкнути камерне світло та інші джерела освітлення.

Слід пам'ятати, що при відкритті діафрагми зменшується глибина різкості простору, що зображається (ГРІП) - необхідна уважність до фокусування. При яскравому сонці зручно використовувати видошукач.


Розділи весільного дня


Ця стаття описує відеозйомку весіль, що проходять у Санкт-Петербурзі. В інших регіонах традиції можуть відрізнятись.

Весільний день ділиться на п'ять самостійних частин:

 1. приготування нареченої та нареченого;
 2. викуп нареченої;
 3. реєстрація;
 4. прогулянка;
 5. банкет.

Вінчання в церкві може проводитись в окремий день. Це на розсуд молодят.

Виходячи з цього, змонтований весільний фільм матиме описані вище розділи. Можливий монтаж авторського фільму, що базується на інтерв'ю з нареченою, нареченим, гостями. У разі хронологія дня може бути змінена автором.


Відеозйомка


Відеозйомка весілля ділиться на два формати:

 1. репортажна зйомка - висвітлює суть подій і дає повне уявлення про місце проведення, тематику, сутність того, що відбувається. Запис проводиться з орієнтацією на звук та логіку розповіді;
 2. постановочна зйомка – використовується для заставок, кліпів, перебивок. Звук не враховується, сцена триває від 6 до 10 секунд. У більшості випадків на монтажі використовується лише відеоряд.

Репортажна зйомка ведеться з урахуванням великої кількості планів, для зручності монтажу та професійного підсумкового вигляду фільму. Слід пам'ятати про перебивки - фрагменти з деталей, записаних на місці зйомок з різного ракурсу. Вони допоможуть привести монтажні шматки у вигляд.

Рекомендується записати звук тиші – звуковий шум навколишнього простору. Адресні плани обов'язкові для монтажу. Вони використовуються для заставок та переходів від одного розділу до іншого.

Взагалі слід намагатися знімати монтажно - по крупності, світла, кольору. Перед початком запису візуально перевіряється різкість фокусу, шляхом зумування картинки з наступним відкатом. Пріоритетом для весільного відео є живі емоції. Розумний рух та внутрішньокадровий монтаж (мізансценування) завжди вітаються.


Монтаж весільного фільму


Монтаж – творчий процес створення із шматків відеоматеріалу, емоційно наповненого, лаконічного фільму. Детально знятий матеріал урізається приблизно половину, методом виділення головного і з'єднання в єдине ціле. Монтаж ділиться на кілька етапів: складання, налагодження картинки та звуку, постпродакшн.

Окремим етапом йде підбір музики для весільного фільму. Ідеальним вважається такий монтаж, коли глядачеві здається, що звуковий супровід спеціально написаний композитором до весільного фільму. Монтаж проводиться у програмі-редакторі відео, на шкалі часу (таймлайн), де зручно підрізати, уповільнити матеріал, змінити хронологію. Прикрасити фільм заставками, титрами, музикою.

При відкритті проекту в програмі монтажу необхідно вказати роздільну здатність та частоту кадрів вихідного матеріалу. При виведенні відеофільму з проекту у файл (рендеринг), вказати формат, роздільну здатність, співвідношення сторін, частоту кадрів, бітрейт відео та звуку.

Змонтований відеофільм переважно виводити у файл формату mp4, з роздільною здатністю 1920х1080 (FullHD), якщо дозволяє апаратура з роздільною здатністю 3840 x 2160 (4К), співвідношенням сторін 16:9 і бітрейтом в 12 - 15 ме. Звук із бітрейтом 256 або 320. Якщо це не суперечить вихідному матеріалу.

Увага акцентована на весільній відеозйомці не випадково. Саме цей напрям найприбутковіший, так само як і складний, оскільки охоплює практично весь спектр робіт у сфері відеовиробництва.

Підводячи підсумок необхідно помітити, що відеооператори, що шанобливо ставляться до замовника та весільної відеозйомки, з кожним виконаним замовленням напрацьовують собі добре ім'я, яке приноситиме дохід довгі роки.

Весільна відеозйомка може бути не тільки прибутковим хобі, а й основною професією – все залежить від конкретної людини та її відношення та людей. Весільний фільм - це рукотворна історія, що залишається на довгі роки сімейною цінністю.

Читайте також: Як фотографу заробити за допомогою свого таланту?

Рекомендуємо

Популярний розділ про професії

 • Плюси та мінуси роботи фармацевтом +

  фармацевт   Складність вибору професії пов'язана насамперед із тим, що більшість Детальніше
 • Що робить продавець-консультант? (обов'язки) +

  дівчина продавець годинника   Продавець-консультант дуже популярна для розвитку молодих людей, що починають Детальніше
 • Топ-5 медичних професій майбутнього +

  Медичні професії майбутнього Експерти окреслили п'ять найбільш затребуваних медичних спеціальностей найближчих років. Детальніше
 • Професія - культпрацівник, особистий досвід +

  культпрацівник   Вітаю всіх! Мене звуть Зіна, 50 років, 16 з Детальніше
 • Як стати аналітиком з кібербезпеки? +

  кібербезпека   Аналітики з кібербезпеки допомагають підтримувати безпеку мереж, захищають користувачів Детальніше
 • 1

Список розділу