Як стати рантьє? Вкладення та дохід

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [2 Голоси(ів)]
бізнесмен на пляжі з ноутбуком

 

Багатьом хотілося б жити на якісь доходи і при цьому ніде не працювати. Спокуслива мрія, чи не так? Тому виникає цілком закономірне питання про необхідний розмір капіталу для перетворення на рантьє.

Ви хочете жити таким життям, але не знаєте, як цього досягти? Тоді обов'язково ознайомтеся з цією статтею для усунення наявного пропуску.

ЗМІСТ:


Рантьє – хто це?


Якщо переглянути переклад слова «рантьє» з французької, то виходить, що це людина, яка формує певну суму доходів від вкладених коштів. Такий доход також має свою назву, а саме рента. Заробіток рантьє формується з допомогою нетрудових, але цілком легальних доходів. Причому вони мають статичний характер і здатні зменшувати/збільшувати свій розмір з урахуванням ступеня результативності управління ним.

Схожий матеріал: Рантьє

Стабільна робота не впливає на доходи рантьє, які в окремих випадках створюються самостійно. Для багатьох рантьє та інвестор ідентичні поняття, однак, у них різні підходи до заробітку. Переважна більшість рантьє намагається брати участь у процесі, що з управлінням капіталами. Їх цікавлять ті активи, які здатні створювати джерела пасивного доходу. Інший варіант передбачає передачу повноважень керувати доступним капіталом.


Як заробляє рантьє


Існують різні варіанти для вкладення грошей, які гарантовано приносять гроші рантьє. До таких відносять:

 • Вклади. Серйозна надійність врівноважується мінімальним показником доходності. Завдяки такому вкладенню гроші швидше просто збережуться, але не примножаться. Виняток – депозит на значну суму.
 • Боргові папери. Облігація може давати гарантовану 2-3% прибутковість, причому вже за мінусом інфляції. Прибуток скромний, але все ж таки вищий, ніж за депозитом.
 • Акції. При вкладенні у такі фінансові інструменти можна сподіватися отримання 5-6-процентного доходу. Більшість рантьє живуть від прибутків саме з акцій.
 • Дорогоцінні метали. Попит на золото, як захисний актив, завжди високий, оскільки йому ніяка інфляція не страшна. Але є одне але. На серйозний дохід (понад 2-3%) розраховувати не доводиться.
 • Нерухомість. Здача об'єкта нерухомості в оренду дозволить отримувати приблизно 4-6% загального розміру вкладеного капіталу. За відсутності грошей для купівлі повноцінних об'єктів можна ризикнути та вкладати у пайові інвестиційні фонди.
 • Авторське право. Тут від матеріальних вкладень нічого не залежить. Однак подібний метод поряд із скромними доходами доступний не кожному.

Як бачите, вкластися є куди, потрібно лише грамотно вибрати напрямок з урахуванням наявного капіталу. Тепер слід зупинитися на найпопулярніших варіантах докладніше.

Нерухомість

Заробіток на орендованій нерухомості багатьом може здатися надприбутковим. Але це не так. Насправді на плечах орендодавця лежить обов'язок зі сплати податкових нарахувань, внесків з капітального та поточного ремонту. Крім цього, вкладені кошти зможуть окупитись не відразу. Якщо середня доходність на один об'єкт становить 5%, то вигідним такий спосіб буде, якщо є кілька квартир/будинків.

Депозит

Сьогодні банківські вклади не можуть похвалитися серйозною прибутковістю. Так, показник 4-6% вже вважається гідним вкладення. Причому у серйозних, солідних банків цей показник ще менший. Хоч якось підвищити доходність депозиту можна за рахунок реінвестування процентів, що нараховуються. Але і ця схема не завжди працює, оскільки:

 • багато банків не дозволяють відкривати довгострокові вклади, тому їх тривалість рідко перевищує 1-3 роки, та й % здатний змінитися;
 • при вкладенні у невеликі банки з високою прибутковістю високий ризик їхнього банкрутства, а державою гарантується повернення лише 1.4 млн. руб.

З цієї причини варіант хороший для збереження грошей, а не їхнього серйозного примноження.

Акції

Вважається оптимальним варіантом, розрахованим на довгострокову перспективу. Щоправда, слід пам'ятати про одне непорушне правило інвестування. Вкладати капітал варто лише в ті компанії, які славляться своєю бездоганною репутацією протягом кількох десятиліть. Як показує практика, саме вони обіцяють стабільне зростання.

ПІФ

Пайовий фонд – ризикований спосіб вкладення грошей, оскільки вони беруть участь у вкладенні в інструменти з серйозною прибутковістю. А де високі прибутки, то й великі ризики втрати всіх грошей. Крім того, більшість ПІФів не практикує проміжні виплати. До речі, оптимальним варіантом буде диверсифікація інвестицій, тобто. вкладення капіталу різні економічні сфери, що дозволить звести потенційні ризики до мінімуму.


Що робить рантьє?


Багато хто помилково вважає, що бути рантьє означає нічого не робити, а просто витрачати дохід на свій розсуд. Так, у чомусь подібна думка вірна.

При грамотному вкладенні капіталу та делегуванні прав з управління грошима кваліфікованому відповідальному фахівцю можна ні про що не переживати та спокійно насолоджуватися життям. Але повністю відмовитися від «мирських» паркан не вийде, оскільки рантьє має займатися контролем фінансових потоків та регулярним пошуком нових шляхів збільшення доходів. До речі, як показує практика, багатьох рантьє через деякий час безбідне і вільне життя починає обтяжувати, а ліньки і відсутність роботи пригнічувати.

Все це призводить до пошуку корисних та цікавих занять чи захоплень. Істотний плюс у тому, що простий працівник чи підприємець неспроможна собі дозволити все залишити і вирушити подорожувати у будь-яку точку світу на невизначений час. А якщо бізнес набридне – закрити його та перейти на новий проект. А рантьє може!


Чи є у простої людини шанс стати рантьє?


З теоретичної точки зору жодних перешкод до цього немає. У практичному сенсі дещо складніше.

Стати рантьє можна за наявності двох умов:

 • наявність навичок із заробітку грошей;
 • наявність достатнього капіталу вкладень.

А якщо людина живе на одну зарплату, якої вистачає хіба що на їжу та оплату комунальних та інших обов'язкових платежів. Де взяти гроші для вкладень такої особи? Виходом може стати пошук додаткових джерел доходів, які будуть використовуватись для вкладень. Не меншого значення грає і фінансова грамотність.

Слід постійно вдосконалювати свої знання у фінансовій та економічній сферах. Допомогти в цьому можуть тематичні сайти та форуми, спеціалізована література. Необхідно розбиратися в тонкощах інвестування, точно знати, у що і який термін вкласти капітал і контролювати ринкову кон'юнктуру.

Важливо розуміти, що вкладення грошей у якийсь напрямок та отримання відсотків не робить вас рантьє. Честь називатися рантьє буде доступно лише в тому випадку, коли отримуваний від інвестицій дохід дозволить зовсім не працювати і займатися чим завгодно.

Розмір початкового капіталу


Набути необхідного рівня економічних знань ще недостатньо, оскільки навіть диплом про вищу освіту мало принесе користі за відсутності необхідного капіталу. А скільки грошей потрібно для отримання звання «рантьє», адже у кожної людини свій рівень життя. Так, один легко задовольняється і 25 тис. руб., Тоді як іншому і 100 тис. обмаль.

Після того, як з'явиться бачення про необхідну суму щомісячного доходу, слід підрахувати потенційний розмір відсотків, які отримують від того чи іншого спрямування. Сьогодні є проекти, що дають до 50% віддачі, проте ризики тут іноді не відповідають можливим втратам. Взагалі відносно стабільний і цілком передбачуваний варіант може давати близько 10-13%.

Шляхом нескладного підрахунку відомо, що місячні 30 тис. крб. (10-відсоткова доходність) приноситиме вкладення 3 млн. руб. При цьому ця сума не включає податки, оплату винагороди управителю і кінцевий показник інфляції. Іншими словами, ця цифра може бути сміливо помножена на 2. Але це ще не все. Вкладені кошти починають приносити дохід не відразу, та й збитковий період ніхто не скасовував.

З іншого боку, постійно без доходів треба щось існувати. Саме тому фахівці стверджують, що стати рантьє можна за наявності щонайменше 20 млн. крб. Чи доступна така сума для звичайної людини? Думаю ні. Швидше можна стати пенсіонером та отримувати гарантований дохід від держави, ніж накопичити таку величезну суму.

Молодим людям взагалі практично недоступна більшість описаних варіантів. Надія лише на несподівану велику спадщину. Більш тривала методика ґрунтується на вкладенні певної частини грошей від трудового заробітку в облігації/акції. Можливо, через десятиліття вдасться досягти такого пасивного доходу, який дозволить не трудитися. Але намагатися обов'язково потрібно, інакше фінансова незалежність так і залишиться недосяжною мрією.

Рекомендуємо

Популярний розділ про професії

 • Плюси та мінуси роботи фармацевтом +

  фармацевт   Складність вибору професії пов'язана насамперед із тим, що більшість Детальніше
 • Що робить продавець-консультант? (обов'язки) +

  дівчина продавець годинника   Продавець-консультант дуже популярна для розвитку молодих людей, що починають Детальніше
 • Топ-5 медичних професій майбутнього +

  Медичні професії майбутнього Експерти окреслили п'ять найбільш затребуваних медичних спеціальностей найближчих років. Детальніше
 • Професія - культпрацівник, особистий досвід +

  культпрацівник   Вітаю всіх! Мене звуть Зіна, 50 років, 16 з Детальніше
 • Як стати аналітиком з кібербезпеки? +

  кібербезпека   Аналітики з кібербезпеки допомагають підтримувати безпеку мереж, захищають користувачів Детальніше
 • 1

Список розділу