Як психотерапевту стати популярним та багато заробляти?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [3 Голоси(ів)]
психотерапевт

 

Шановні психологи, якщо ви думаєте про своє просування - саме час почати. І почнемо з того, що визначатимемо, звідки й куди рухаємось.

Як психотерапевту стати популярним і багато заробляти: гайд про те, як прокачати скіли, імідж, просуватися та збільшувати дохід, планувати та впроваджувати дії, які приведуть вас до бажаного результату.

ЗМІСТ:


З чого правильно починати?


Яка точка А

Чесно зізнаємось, що у нас є зараз, на цей момент. Що влаштовує, що ні, що добре розвинене, чого не вистачає.

Давайте по порядку:

 • Ви конкретно визначилися, який спосіб практикуватимете, з ким і в яких форматах працювати. Наприклад, ви психоаналітик, даєте приватні консультації офлайн. Це вас не влаштовує, ви хочете ще онлайн консультації, а також запустити платний курс або груповий тренінг, написати і продавати книгу, виступати публічно і т.д.
 • Вам необхідно отримати освіту. Ви ще не маєте кваліфікації в цікавому методі, вам необхідно пройти додаткове навчання та сертифікацію, ви маєте намір проводити групові тренінги онлайн та офлайн.
 • Ви просто хочете збільшити прибуток. Вас повністю влаштовує спеціалізація, методи та форми роботи, але ви хочете збільшити цінник.
 • Ви хочете працювати менше, але заробляти більше. Багато працюєте, втомлюєтеся, не вистачає часу на відпочинок, родину, друзів, хочете працювати менше години на тиждень і підняти цінник.
 • Взагалі немає клієнтів, роботи та грошей, не уявляєте, що і як міняти. Хочете працювати, розвиватися, отримувати добрий дохід.

Отже, визначаємося, що є на даний момент, що з цього влаштовує, що потребує змін, і рухаємось далі.

С чего правильно начинать?

Яка точка Б

Настав час визначитися з метою просування. Для чого ви збираєтеся просуватися, чого хочете прийти в кінцевому підсумку.

Переведіть ваші наміри у конкретні факти:

 • Бажаний рід, формат діяльності.
 • Кількість годин роботи на тиждень чи місяць.
 • Рівень доходу: бажаний обсяг активного та пасивного прибутку.
 • Імідж: участь у професійних спільнотах, авторство книг, курсів, марафонів, освітніх програм, публікації у ЗМІ. Участь у телепрограмах, виступи на радіо, звання та інше.

Тобто ключове завдання на цьому етапі визначити, чим, як і скільки ви хочете займатися, скільки заробляти та яке становище займати у суспільстві, зокрема – який мати імідж у професійному середовищі.

Приклади та ваш ідеальний професійний образ

Дуже корисно бачити успішні приклади того, чого ви хочете досягти: є у вашій або подібній сфері фахівці, які працюють так, як вам хотілося б, мають певний імідж і доходи. Не обов'язково рівнятися на одну людину і намагатися повторити її шлях - ви можете виділити для себе кілька експертів, на яких орієнтуватиметеся і формуватимете свій ідеальний професійний образ - те, чого ви прагнете.

Виділіть певні аспекти, які вам мають значення. Наприклад: займатися науковою діяльністю на базі обраного інституту, працювати бажану кількість годин на тиждень, брати відпустку певну бажану кількість щорічно. Мати певну кількість публікацій у наукових журналах. Давати інтерв'ю у друковані видання, на радіо, телебаченні чи у відео-програмах блогерів. Стати членом спільнот, що цікавлять. Брати участь у конференціях. Здобувати міжнародну освіту.


Навчання та супервізія


Це невід'ємна частина розвитку психолога – опрацьовувати проблеми з супервізором, що виникають у процесі психологічної практики.

Це не лише дотримання етичного кодексу психолога, а й спосіб захистити себе від професійного вигоряння.

Не менш важливою частиною зростання будь-якого психолога є й освіта. Прокачуйте свою експертність у вибраній ніші, підвищуйте професіоналізм, навчайтеся у найкращих. Це допоможе точніше та швидше вирішувати робочі завдання. Крім цього, документи про освіту, підвищення кваліфікації, різні свідоцтва, сертифікати, грамоти – додаткові соціальні докази. Відповідно – до вас більше довіри і вища ваша впевненість у собі як професіонала. Тож є сенс займатися своєю освітою.


Складання та втілення плану дій на шляху до мети


Ви визначилися з цілями, або, як мінімум, з вектором – куди рухатиметеся. Тепер, відповідно до ваших цілей, необхідно планувати і впроваджувати дії. Почнемо з елементарного – анкети.

Візитка психолога

Покажіть себе світові, розкажіть про себе: хто ви, що і як робите. Як візитка психолога може використовуватися сайт, резюме на професійному порталі, сторінка в соціальній мережі – що вам зручніше.

Читайте також: Як правильно оформити візитку? (Зразок)

Але важливо розуміти особливості та переваги різних варіантів:

 • Свій сайт – незалежний, багато функцій, можливість реалізувати будь-яке оформлення та інформаційне наповнення. Але необхідні зусилля та гроші для реалізації.
 • Анкети на професійних форумах Просто, швидко, зрозуміло, цільова аудиторія приходить сама. Але це залежність від іншого ресурсу, обмеженість у поданні інформації та оформленні.
 • Соціальні мережі. Легко просувати, зручно взаємодіяти з аудиторією. Але легко загубитися серед подібних мас, щоб бути на увазі потрібна постійна активність і бюджет на просування.

Якщо говорити про візитки та упаковку – психолог може зробити і друковані візитки. До речі, доречно надрукувати на них qr-код, який приведе на ваш сайт або сторінку в основну соціальну мережу.

Візиткою спеціаліста може бути і канал на Ютубі або в Телеграмі, резюме на сайті пошуку роботи. Доречно використовувати кілька рішень, сконцентрувавшись на одному ресурсі, куди ви направлятимете відвідувачів з інших сайтів та соцмереж.

Дуже хорошим рішенням буде зробити свій сайт із стильним дизайном, зручно структурованою та зрозуміло поданою інформацією, з контактами, формою зворотного зв'язку, формою підписки. Це престижно та зручно, до того ж ви зможете на сайт збирати весь трафік з інших платформ.

Також ведення блогу на сайті можна використовувати для природного просування.

Продумування системи

Тепер необхідно визначити, що вам потрібно робити для досягнення вашої мети і як ви це реалізовуватимете. Що потрібно робити особисто вам, що слід контролювати самостійно, що можна делегувати. Зрозуміло, ви жива людина, а не робот, і ви фізично не встигнете, не зможете зробити все, що потрібно. Тому необхідно розібратися, куди ви рухаєтеся, і відповідно планувати дії і підбирати помічників.

Наприклад, ви самі займатиметеся психотерапевтичною практикою, проводитимете приватні сеанси, даватимете інтерв'ю, займатиметеся науковою роботою, ведемо вебінари або братимете участь у публічних виступах. А ось займатися підготовкою постів у соцмережі, матеріалів для блогу, оформленням ваших сторінок може інший фахівець. Так само щодо просування – його доцільно довірити досвідченому рекламщику. Якщо йдеться про участь у вебінарах, тренінгах, форумах, то організаційні завдання також доцільно доручити іншим людям.

Безпосередньо ваше завдання – контроль процесу, відстеження результатів, планування, безпосередньо психологічна практика, наукова та громадська діяльність, освіта. Делегуючи інші процеси іншим фахівцям, ви звільняєте собі час, щоб якісно робити свою справу, ставати експертом, досягати популярності та високого рівня прибутку.

Рекомендуємо

Популярний розділ про професії

 • Плюси та мінуси роботи фармацевтом +

  фармацевт   Складність вибору професії пов'язана насамперед із тим, що більшість Детальніше
 • Що робить продавець-консультант? (обов'язки) +

  дівчина продавець годинника   Продавець-консультант дуже популярна для розвитку молодих людей, що починають Детальніше
 • Топ-5 медичних професій майбутнього +

  Медичні професії майбутнього Експерти окреслили п'ять найбільш затребуваних медичних спеціальностей найближчих років. Детальніше
 • Професія - культпрацівник, особистий досвід +

  культпрацівник   Вітаю всіх! Мене звуть Зіна, 50 років, 16 з Детальніше
 • Як стати аналітиком з кібербезпеки? +

  кібербезпека   Аналітики з кібербезпеки допомагають підтримувати безпеку мереж, захищають користувачів Детальніше
 • 1

Список розділу