Що робить продавець-консультант? (обов'язки)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.43 [46 Голоси(ів)]
дівчина продавець годинника

 

Продавець-консультант дуже популярна для розвитку молодих людей, що починають свою діяльність у комерційній сфері, професія.

Розгляньмо детальніше про те, які обов'язки покладаються на продавця-консультанта?

Продавець-консультант стежить за правильністю викладення продукції для покупця, за наявністю цінників на вітринах та консультує покупців щодо характеристик товару та інших питань.

Продавцю-консультанту видається бейджик, на поверхні якого буде вказано його посаду та ПІБ.

Щоб отримувати премії, йому необхідно не лише консультувати з того чи іншого питання покупця, а й безпосередньо довести процес продажу товару до його завершення.

Найчастіше продавці-консультанти можуть підробляти касирами, або це входить у обов'язки цієї вакансії, що обговорюється зі старшим менеджером на початковому етапі працевлаштування. Якщо обслуговування каси не входить до ваших обов'язків за договором працевлаштування, то не варто погоджуватися, якщо вас просто поросят, оскільки це велика відповідальність.

Читайте такожПрофесія продавець плюси та мінуси

Бажано працювати у тісному колі товаришів продавців-консультантів та виконувати свої безпосередні посадові обов'язки. Буває й так, продавець-консультант зобов'язаний виконувати роботу у примірювальній, якщо він працює на напрямі продажу одягу.

Можливий варіант договірних відносин, який зобов'язує:

 • стежити у залі за порядком;
 • прибирати зайве;
 • поповнювати вітрини;
 • здійснювати прибирання;
 • розкладати продукцію згідно з планом викладання товару.

Продавцю-консультанту необхідно якнайбільше знати інформації про товар, який він продає. В одязі в основному це розмірний ряд, склад та правила догляду можна прочитати на ціннику. У примірювальній продавці-консультанти зазвичай допомагають підібрати потрібний розмір покупцю. Або після примірки складають одяг за своїми позиціями в залі, а також поправляють одяг, що недбало висить.

Продавцю-консультанту видається індивідуальний робочий номер, який закріплюється за ним. І якщо йому вдалося продати товар покупцю, то на касі згідно з правилами це наголошують. Таким чином йде облік, результати якого позначаються на нарахуванні премій від продажів.

Якщо ви, наприклад, продавець-консультант косметики, варто з усіма нюансами вивчити властивості товару, перед тим як його рекламувати.

Продавець-консультант інформує про знижки, акції та подарункові сертифікати.

Посада продавця-консультанта зобов'язує охайно виглядати. Якщо необхідно переодягнутися, то краще це робити до початку роботи. Важливо сприяти всім своїм доброзичливим та охайним виглядом створенню приємної атмосфери для покупців.

Дуже бажано посміхатися і ввічливо відповідати на запитання, що задаються. Здебільшого доводиться цілий день стояти чи ходити залом.

Читайте такожМенеджер з продажу

Слід мати на увазі, поведінка повинна бути такою, щоб не сильно нав'язуватися покупцю, для початку спілкування потрібно запитати, чи потрібна йому ваша допомога. Крім того, важливо бути на увазі, щоб до вас могли звернутися в будь-який час. Якщо на складі немає потрібного розміру або вас попросили дістати якийсь товар, який закінчився, ви відлучаєтеся, але не надовго щоб дізнатися про відповідь на поставлене запитання.

Найчастіше доступ до складу або бази даних може мати продавець-консультант або інший спеціаліст. Принаймні у колективі існує старший продавець і в нього можна дізнатися всю необхідну інформацію.

Рекомендуємо

Популярний розділ про професії

 • Плюси та мінуси роботи фармацевтом +

  фармацевт   Складність вибору професії пов'язана насамперед із тим, що більшість Детальніше
 • Що робить продавець-консультант? (обов'язки) +

  дівчина продавець годинника   Продавець-консультант дуже популярна для розвитку молодих людей, що починають Детальніше
 • Топ-5 медичних професій майбутнього +

  Медичні професії майбутнього Експерти окреслили п'ять найбільш затребуваних медичних спеціальностей найближчих років. Детальніше
 • Професія - культпрацівник, особистий досвід +

  культпрацівник   Вітаю всіх! Мене звуть Зіна, 50 років, 16 з Детальніше
 • Як стати аналітиком з кібербезпеки? +

  кібербезпека   Аналітики з кібербезпеки допомагають підтримувати безпеку мереж, захищають користувачів Детальніше
 • 1

Список розділу